وضعیت مصدومان حادثه اتوبوس دانش‌ آموزان – پایگاه اطلاع رسانی

خبرگزاری ایرنا: مدیر بیمارستان شهید رجایی شیراز گفت:‌ چهار دانش آموز هرمزگانی مربوط به حادثه واژگونی اتوبوس در بیمارستان شهید رجایی شیراز همچنان بستری هستند و حال عمومی این بیماران خوب و سطح هوشیاری آنان مناسب است
این حادثه که در محدوده شهرستان داراب رخ داد ساعت 3:59 صبح جمعه 10 شهریور96 به مرکز تماس 115 اورژانس اعلام شد.

کشورمان یکی از بالاترین ارقام تلفات جانی ناشی از سوانح قیمت تور روسیه رانندگی را دارد. بر اساس آمار رسمی، هر سال حدود 17 هزار نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند.

حمید خدیوی ابراز داشت:این چهار دانش آموزدر ساعت های اولیه وقوع حادثه به این بیمارستان انتقال یافتند، متاسفانه مچ دست و مچ پای یکی از دانش آموزان به علت شدت آسیب ها قطع شده است.

خبرگزاری ایرنا: مدیر بیمارستان شهید رجایی شیراز گفت:‌ چهار دانش آموز هرمزگانی مربوط به حادثه تور استرالیا نوروز 97 واژگونی اتوبوس در بیمارستان شهید رجایی شیراز همچنان بستری هستند و حال عمومی این بیماران خوب و سطح هوشیاری آنان مناسب است.

آمارهای متفاوتی در باره کشته شدگان و مجروحان حادثه شامل دانش آموزان و دیگر سرنشینان گفته شده ولی کشته شدن هفت دانش آموز تایید شده است که پیکرهایشان به هرمزگان منتقل شده است.

تیرماه سال 95 نیز اتوبوسی که سربازان ارتش جمهوری اسلامی را از پادگان 05 کرمان به تور ارزان گرجستان اهواز منتقل می‌کرد در نی ریز استان فارس واژگون شد.

وی با بیان اینکه هیچکدام از دانش آموزان بستری در این بیمارستان قطع نخاع نیستند گفت : اعمال جراحی مناسب بر روی دانش آموزان بستری انجام شده و آنها تا پایان دوره درمان در این بیمارستان بستری خواهند بود ، هنوز نمی توان زمان دقیقی برای ترخیص آنان پیش بینی کرد.

اتوبوس واژگون شده حامل دانش آموزان هرمزگانی عضو تشکیلات سازمان دانش تور ارزان سامویی آموزی بود که با هدف شرکت در اردوی ملی فرزانگان راهی شیراز شده بود.

این حادثه ده‌ها زخمی و 19 کشته بر جای گذاشت که 13 نفر آنان سرباز بودند.

دلایل اصلی حوادث رانندگی در ایران، بی‌توجهی رانندگان به قوانین و عامل انسانی ، فرسودگی و استاندارد پایین خودروها و مشکلات ایمنی و فنی جاده‌ها عنوان شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *