حرکت دانش آموزان در ساعت 11 شب، بی تدبیری بود – پایگاه اطلاع رسانی

خبرگزاری ایسنا: جاسم جادری عصر امروز در مراسم تشییع پیکرهای دانش آموزان هرمزگانی جان‌باخته در حادثه واژگونی اتوبوس، افزود: این دانش آموزان همچون گل‌های پرپر شده درحالی‌که آغاز دوره جوانی را سپری می‌کردند براثر حادثه دردناکی جان خویش را از دست دادند
وی در پایان گفت: حضور امروز مردم در مراسم تشییع نشانه علاقه و نوع‌دوستی با خانواده‌های داغدار است و از مردم سپاسگزاری می‌کنم.

وی تور مسکو نوروز 97 بابیان اینکه بنده پس از شنیدن وقوع این حادثه دردناک و تأثربرانگیز به همراه معاون عمرانی و مدیرکل بحران استانداری، ریاست دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل آموزش‌وپرورش برای بررسی موضوع و رسیدگی به خانواده‌ها عازم شهرستان داراب شدیم، اضافه کرد: استاندار و مسئولان استان فارس تمامی تمهیدات لازم را برای رسیدگی به این عزیزان انجام داده بودند.

جادری با اشاره به تماس و ابراز همدردی وزیر تور یزد هوایی راه و شهرسازی، خاطرنشان کرد: نکاتی باید موردتوجه قرار گیرد که این دانش آموزان و همه مردم در نزد ما مسئولان امانت هستند و مسئولیت را باید به‌عنوان یک امانت تلقی کنیم همان‌گونه حضرت علی(ع) در فرمان خویش به مالک اشتر فرمود ما مسئولان باید دقت کنیم که در پیشگاه خدا و مردم مسئول هستیم.

وی بابیان اینکه سازمان حمل‌ونقل و آموزش‌وپرورش در این خصوص مسئول هستند و باید بررسی کنیم که چگونه تور مسافرتی خارجی این حادثه اتفاق افتاد، افزود: همه مسئولان موظف به همکاری با این کمیته هستند و نتایج را به اطلاع مردم استان خواهیم رساند.

خبرگزاری ایسنا: جاسم جادری عصر امروز در مراسم تشییع پیکرهای دانش آموزان هرمزگانی جان‌باخته در حادثه واژگونی اتوبوس، افزود: این دانش آموزان همچون گل‌های پرپر شده درحالی‌که آغاز دوره جوانی را سپری می‌کردند براثر حادثه دردناکی جان خویش را از دست دادند.
استاندار تور زمینی کرمان هرمزگان اظهار کرد: بار دیگر به‌تمامی خانواده‌های بازماندگان و داغداران تسلیت می‌گویم و آرزو می‌کنم خداوند به آن‌ها صبر دهد و روح این عزیزان را با ائمه اطهار محشور کند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: هرکدام از ما روزی جان خویش را از دست می‌دهد اما از دست رفتن عزیزان در اثر یک حادثه و غفلت، موجبات دردمندی و تألم خاطر را فراهم می‌کند و خداوند از ما خواسته است در این‌گونه موارد صبر پیشه قیمت تور خارجی کنیم تا برکات و رحمت الهی بر ما نازل شود.

جادری با اشاره به اینکه از خداوند می‌خواهیم به مردم و پدر و مادر این گل‌های پرپر شده صبر و اجر عنایت فرماید، تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید به کسانی که مصیبتی به آن‌ها وارد می‌شود بشارت دهید که صبر کنند و بگویند که بازگشت همه به‌سوی خداست.

وی اظهار کرد:به نیابت از رئیس‌جمهور، هیئت دولت و وزیر کشور، پیام تسلیت رئیس‌جمهور و رئیس تور ارزان بالی مجلس را خدمت مردم هرمزگان و خانواده‌های داغدار ابلاغ می‌کنم.

جادری ادامه داد: حرکت دادن دانش آموزان در ساعت 11 شب عین بی‌تدبیری بود و بنده دستور دادم کمیته‌ای بنا بر دستور ریاست‌جمهور برای رسیدگی به این حادثه با مسئولیت معاون سیاسی و امنیتی استانداری تشکیل تا دلایل حادثه بررسی شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *