تبعات انتقال روزبه از هافبک به دفاع – پایگاه اطلاع رسانی

وبسایت نود: استفاده از روزبه چشمی در دفاع وسط دو ضربه به استقلال می‌زند. یک مدافع بد را به این تیم اضافه می‌کند و یک هافبک دفاعی عالی را از آنها می‌گیرد و نتیجه‌اش می‌شود استقلالی که در ۷۵ درصد بازی‌‌های فصل گل خورده است
این فصل هم روزبه چشمی توانایی‌هایش در پست هافبک‌دفاعی به رخ کشیده است تا نشان دهد آمار دوفصل گذشته اتفاقی نبوده است. در این فصل آمار گل‌های خورده استقلال با حضور چشمی در هافبک دفاعی ۴ گل خورده در ۵ بازی بوده است و ثبت دو کلین‌شیت. در این بازی‌ها میانگین گل‌های خورده استقلال در هر بازی ۰،۸ گل بوده است.

استقلال با روزبه مدافع اما آماری تفریبا در حد استقلال بدون روزبه در دو فصل گذشته داشته است. ۶ گل خورده در ۶ بازی و تنها یک کلین‌شیت. یعنی میانگین یک گل خورده در هر بازی و البته با اضافه کردن این تبصره که از این شش گل یک گل حاصل پنالتی تقدیمی چشمی به حریفان بوده و یک پنالتی هم بخاطر اشتباه او توسط حسین حسینی انجام شد. یعنی او روی این آمار بد نقش پررنگی داشته است.

وبسایت نود: استفاده از روزبه چشمی در دفاع وسط دو ضربه به استقلال می‌زند. یک مدافع بد را به این تیم اضافه می‌کند و یک هافبک دفاعی عالی را از آنها می‌گیرد و نتیجه‌اش می‌شود استقلالی که در ۷۵ درصد بازی‌‌های فصل گل خورده است.

با وجود این آمار و ارقام، سرمربیان استقلال همچنان ترجیح می‌دهند تا جای خالی‌شان در خط دفاع را با روزبه چشمی پرکرده و با یک تغییر، دو ضربه به تیمشان وارد کنند.

تفاوت حضور روزبه چشمی در هافبک دفاعی و غیبت او را استقلال یک فصل دیگر هم احساس کرد و شاید خیلی عجیب نباشد اگر بگوییم فاصله این تفاوت از قهرمانی در لیگ برتر تا از دست دادن یک جام بود. فصلی که پرویز مظلومی صدرنشین لیگ برتر بود مصدومیت در بدترین موقع گریبان ستاره تیمش را گرفت و روزبه را از هفته بیست و سوم از دست داد. هفته بیست و سوم هفته‌ای بود که استقلال همچنان صدرنشین بود و با یک امتیاز بالاتر از استقلال خوزستان جام در دستانش بود. بعد از هفته بیست و سوم اما سقوط پله‌ای شاگردان مظلومی شروع شد. آمار گل‌های زده استقلال تغییر چندانی نکرد بلکه این آمار گل‌های خورده این تیم بود که سقوط آنها را رقم زد. آمار شاگردان مظلومی از دریافت میانگین۰،۷ گل در هر بازی به دریافت میانگین ۱،۴ گل در هر بازی رسید. یعنی دوبرابر. همین آمار استقلال را از صدر جدول پایین آورد و در پایان فصل به رتبه سوم با ۵ امتیاز اختلاف نسبت به صدر رساند. شاید همه این اتفاقات را نتوان به غیبت روزبه چشمی ارتباط داد اما بی‌شک مظلومی بیشترین ضربه را از مصدومیت هافبک‌دفاعی تیمش خورد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *