ابراز تاسف از وادار کردن سعد حریری به استعفا – پایگاه اطلاع رسانی

خبرگزاری مهر: به نقل از خانه ملت، علی­ بن­ حمد علی السلیطی سفیر قطر در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار کرد
وی با اشاره به تحولات و بحران­ های موجود افزود: تحولات منطقه به گونه ­ای پیش می ­رود که نگران کننده است.

وی تاکید کرد: ما ثابت کرده­ ایم دوست دوران سخت کشورهای منطقه هستیم. حوادث اخیر در قبال قطر و لبنان نشان داد روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه می ­تواند مانع از آتش افروزی­ بیگانگان و فتنه­ گری آنها میان کشورهای منطقه شود.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: اقدامات سعودی علیه قطر یک خطای استراتژیک به شمار می­رود.

علی­ بن­ حمد علی السلیطی سفیر قطر در ادامه این دیدار گفت: قطر همواره روابطی متین با جمهوری اسلامی ایران داشته و اکنون این روابط برادرانه در مسیر خوبی قرار گرفته است.

وی با اشاره به مناسبات رو به رشد دو کشور افزود: همکاری ­های پارلمانی دو کشور مورد توجه قطر است.

وی از اقداماتی که علیه دولت و ملت قطر از طرف برخی همسایگان انجام شده است، ابراز تأسف کرد و اظهار داشت: ما با تهدید، و اعمال فشار در روابط بین کشورها مخالفیم و معتقدیم این اقدامات خودسرانه و مغایر حقوق بین الملل  به بی ­ثباتی و ناامنی در منطقه منجر خواهد شد.

خبرگزاری مهر: به نقل از خانه ملت، علی­ بن­ حمد علی السلیطی سفیر قطر در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار کرد.
امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه مناسبات دو کشور، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای کمک به تقویت همکاری­ های دو کشور مورد تأکید قرار داد.

سفیر قطر اظهار داشت: قطر در مقابل تهدید و فشارها ایستادگی کرده و همواره از مسیر گفتگو برای رفع سوء تفاهمات استقبال کرده­ است.

امیرعبداللهیان با ابراز تأسف از وادار کردن سعد حریری به اعلام استعفای خود از مبدأ ریاض گفت: تجربه نشان می­ دهد مداخلات خارجی به سود امنیت و ثبات منطقه نبوده و در هرجا که بیگانگان در منطقه دخالت کرده­ اند، برای چند دهه ناامنی به بار آورده­اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *