«دونده مارپیچ» به صدر گیشه بین‌الملل رسید – پایگاه اطلاع رسانی

خبرگزرای ایسنا به نقل از اسکرین: «دونده مارپیچ: علاج مرگ» به کارگردانی «وس بال» با فروش ۳۵.۲ میلیون دلاری در سالن‌های سینمای جهان، پرفروش‌ترین فیلم این هفته گیشه بین‌الملل نام گرفت و مجموع فروش خارجی خود را به حدود ۱۴۳ میلیون دلار رساند
فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» برنده جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم درام امسال با ادامه اکران در سینماهای بین‌المللی ۸.۱ میلیون دلار به فروش خود اضافه کرد و مجموع فروش خارجی خود را به ۴۶ میلیون دلار رساند و فیلم «شکل آب» نامزد ۱۳ جایزه اسکار نیز با اضافه کردن ۴.۴ میلیون دلار، فروش خارجی خود را به ۱۹.۶ میلیون دلار افزایش داد.

خبرگزرای ایسنا به نقل از اسکرین: «دونده مارپیچ: علاج مرگ» به کارگردانی «وس بال» با فروش ۳۵.۲ میلیون دلاری در سالن‌های سینمای جهان، پرفروش‌ترین فیلم این هفته گیشه بین‌الملل نام گرفت و مجموع فروش خارجی خود را به حدود ۱۴۳ میلیون دلار رساند.

«دونده مارپیچ» به صدر گیشه بین‌الملل رسید 

سومین قسمت از فیلم «دونده مارپیچ» در هفته میلادی که گذشت بیشترین فروش را با آغاز اکران در مکزیک و آلمان و تجربه کرد و سینماهای چین نیز پس از دو هفته نمایش این فیلم تاکنون ۳۷ میلیون دلار فروخته است.

«جنگ ستارگان: آخرین جدای» نیز فروش جهانی خود را به ۱.۳۲ میلیارد دلار ارتقاء داد که از این رقم ۷۰۶ میلیون دلار از محل سینماهای گیشه بین‌الملل کسب شده است. این فیلم پس از «آواتار» و «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد»، سومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان است.

اما فیلم «جومانجی: به جنگل خوش‌آمدید» نیز که با ۱۱ میلیون دلار، پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینمای آمریکا گرفت در مجموع فروش گیشه بین‌الملل و جهانی خود را به ۵۰۰ و ۸۵۰ میلیون دلار ارتقاء داد و در این میان سینمای چین با ۷۴.۶ میلیون دلار بهترین بازار خارجی این فیلم بوده است.

انیمیشن نامزد اسکار «کوکو» با ۱۳.۲ میلیون دلاری که در این هفته فروخت، مجموع فروش جهانی خود را از مرز ۷۰۰ میلیون دلار عبور داد که این رقم حدود ۵۰۰ میلیون دلار از محل گیشه بین‌الملل حاصل شده است. این انیمیشن، هفتمین محصول کمپانی پیکسار است که به فروشی بالغ بر ۷۰۰ میلیون دلار دست یافته و همچنین ششمین فیلم پرفروش کمپانی دیزنی در یک سال اخیر محسوب می‌شود.

«پُست» جدیدترین ساخته سینمایی «استیون اسپیلبرگ» ۱۱ میلیون دلار به گیشه خارجی خود اضافه کرد و تا به امروز ۴۰.۲ میلیون دلار در سینماهای سایر کشورها به جز آمریکا فروخته است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *