سخنان نوید بخش روحانی برای جوانان – پایگاه اطلاع رسانی

مسعود شفیعی؛ عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در روزنامه ایران نوشت: نشست خبری دیروز رئیس جمهوری با رسانه‌های داخلی و خارجی حاوی نکات قابل تأملی بود

دنیای جدید را می‌بینند، پیشنهاد و سخن دارند. ما باید راه پیشنهادی آنها را بشنویم، ببینیم، مطالعه کنیم و با آنها به گفت‌وگو بنشینیم و راه پیشنهادی آنها و مسیر مورد پسند آنها باید در اراده و خواست حاکمیت همواره تأثیرگذار باشد.» بر این اساس باید گفت باید در انتظار اقدامات عینی و جدی روحانی و دولتش برای استفاده از ظرفیت‌های بی پایان جوانان در اداره امور کشور باشیم.

اشاره رئیس جمهوری به جوانان و نقش و جایگاه آنان در جامعه امروز ایران، آن هم در ابتدای صحبت‌های خود، هم شاهدی بر این امر بود و نشان داد که او اکنون به یکی از مهم‌ترین تحولات روی داده در جامعه ایران طی بیش از ٣٧ سال اخیر، بخوبی واقف است. تعابیر روحانی خصوصاً درباره جمعیت جوان کشور بسیار امیدبخش بود آنجا که گفت «باید افکار و راهی که نسل جوان توصیه می‌کنند بشنویم و بپذیریم. تنها شنیدن هم کافی نیست» درک درست خود را از واقعیت‌های جامعه امروز ایران آشکار کرد.

به درستی خواسته‌های مردم را فراتر از حل مشکلات اقتصادی دانست و در اینجا هم با اشاره به موضوعات اجتماعی، این پیام را برجسته کرد که اگر حقیقتاً به دنبال توجه به نگرانی‌های مردم هستیم باید خواست قاطبه جامعه ایرانی را در نظر داشته باشیم و لذا این سخن روحانی «همه مسئولان کشور اصل اعتراض را پذیرفتند.

مسعود شفیعی؛ عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در روزنامه ایران نوشت: نشست خبری دیروز رئیس جمهوری با رسانه‌های داخلی و خارجی حاوی نکات قابل تأملی بود.

تسلط روحانی به موضوعات متنوعی که توسط خبرنگاران مطرح شد، حاکی از اشراف دقیق او به مسائل مختلف کشور است و اکنون رئیس جمهوری با تجربه نزدیک به ٥ ساله مدیریت اجرایی کشور، نه فقط به مسائل سیاست خارجی و مشکلات کلان اقتصادی، بلکه نسبت به طیف وسیعی از روندهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی روز جامعه آگاهی دارد.

این روز بسیار مبارکی است برای همه ما که همه می‌گویند باید صدای مردم را شنید»  را نیز باید در چارچوب مهم دانستن مطالبات جوانان ارزیابی کرد. در مجموع در صحبت‌های دیروز روحانی بیش از هرچیز امید به آینده‌ای که متعلق به جوانان است، موج می‌زد و اعتماد او به راهی که در پیش گرفته، به وضوح نمایان بود.

روحانی و دولت او طی سال‌های گذشته همواره متهم به عدم توجه به جوانان خصوصاً در بدنه دولت و سطوح مدیریتی بوده است، اما سخنان دیروز رئیس جمهوری در ادامه اظهار نظرهای اخیر او درباره نقش و جایگاه جوانان، بیانگر آن بود که او بیش از توجه به جوانان و شنیدن صدای آنان، به پذیرفتن نقش و تأثیر آنها در روندهای حال و آینده جامعه ایران عمیقاً اعتقاد دارد. بیراه نبود که گفت «جوان‌ها نمی‌خواهند ما فقط بشنویم. آنها دارای افکار و ایده‌ها و خواست‌هایی هستند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *