کاهش آلاینده‌های تهران از فردا – پایگاه اطلاع رسانی

خبرگزاری ایرنا: کارشناس هواشناسی از عبور موج های ضعیفی از ناپایداری ها از روی شمال کشور و آغاز روند کاهشی آلاینده ها طی 24 ساعت آینده خبر داد
 فریبا گودرزی اظهار کرد: وضعیت کلی جوی امروز (سه شنبه) در سطح کشور پایدار است و شهرهای صنعتی و پرجمعیت مانند تهران، اراک، تبریز، مشهد، اصفهان و شیراز با انباشت آلاینده ها مانند دو روز گذشته روبرو هستند؛ همچنین در شرق سواحل دریای خزر شاهد افزایش ابر و وزش باد هستیم.

دمای هوای تهران/ سردترین و گرم ترین مناطق کشور

وی ادامه داد: بر اساس مدل های هواشناسی، انتظار داریم از فردا (چهارشنبه) وضعیت انباشت آلاینده ها کاهش یافته و به سبب عبور موج های ضعیفی از روی شمال کشور سواحل شمالی ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی میزبان بارش به شکل برف و باران خواهند بود.

گودرزی در مورد وضعیت هوای تهران نیز گفت: هوای تهران امروز صاف تا کمی ابری و غبارآلود است و فردا نیز همین وضعیت ادامه خواهد یافت، ولی انتظار داریم از شدت آلاینده ها کاسته شود و روز پنج شنبه با ورود ناپایداری به تهران وضعیت کیفیت هوا سالم شود.

وی تاکید کرد: این ناپایداری به شکل بارش پراکنده و خفیف برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی خود را نشان می دهد.

خبرگزاری ایرنا: کارشناس هواشناسی از عبور موج های ضعیفی از ناپایداری ها از روی شمال کشور و آغاز روند کاهشی آلاینده ها طی 24 ساعت آینده خبر داد.
این کارشناس هواشناسی در مورد دمای هوای تهران افزود: کمینه دمای هوای تهران صبح امروز به 3 درجه بالای صفر رسید، این شاخص فردا 4 درجه بالای صفر خواهد بود.

وی همچنین در مورد کیفیت هوای تهران گفت: میانگین شاخص آلودگی روز گذشته 175 و ناسالم برای همه گروه های سنی بود، این شاخص امروز به 177 رسیده است و انتظار داریم با کاهش آلاینده ها از فردا کیفیت هوا تنها برای افراد حساس ناسالم باشد.

گودرزی در مورد سردترین و گرم ترین مناطق کشور طی 24 ساعت گذشته نیز گفت: بر اساس اطلاعات ایستگاه های ما، فیروزکوه با دمای 8 درجه زیرصفر و کوه سرخ در استان خراسان رضوی با همین دما سردترین و راسک در استان سیستان و بلوچستان با دمای 28 درجه بالای صفر بالاترین دما را داشته اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *