اعلام میزان افزایش قیمت خودرو در چند روز آینده + معمای پیچیده ژنرال و محرم! – پایگاه اطلاع رسانی

روزنامه دنیای اقتصاد: شورای رقابت به‌زودی افزایش قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان رااعلام می‌کند. در حال حاضر محصولات تولیدی بالای ۴۵ میلیون تومانی دو شرکت سایپا و پارس خودرو اعلام و خودروهای متعلق به این شرکت‌ها تا مرز ۶ میلیون تومان افزایش یافت
در این بین هنوز ایران‌خودرو قیمت قطعی محصولات بالای ۴۵ میلیون تومان را اعلام نکرده، حال آنکه شورای رقابت تعیین‌کننده قیمت بخش اعظمی از محصولات این شرکت است. اما اینکه گفته می‌شود شورای رقابت به‌طور حتم درصدی به قیمت محصولات زیر ۴۵ میلیون تومانی دو خودروساز بزرگ کشور خواهد افزود از این جهت است که روز گذشته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه مراسمی در شرکت سایپا عنوان کرده است که شورای رقابت براساس آنالیزی که ازسوی خودروسازان ارائه می‌شود نسبت به قیمت‌گذاری خودرو اقدام می‌کند. این در شرایطی است که فاکتورهایی همچون ضریب کیفیت، بهره‌وری و تورم خودرو در تعیین قیمت دخیل هستند.

محسن صالحی‌نیا در ادامه عنوان کرده تا جایی که مطلع هستم، خودروسازان در حال رایزنی با شورای رقابت برای افزایش قیمت هستند که با توجه به آنالیز هزینه‌های خود در هر سال، این اتفاق را رقم می‌زنند. اظهارات روز گذشته صالحی‌نیا مشخص‌کننده آن است که شورای رقابت بی‌شک درصدی به قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان که شامل محصولات پراید، پژو ۴۰۵، پارس، ۲۰۶، سمند، تیبا، ساینا و تندر ۹۰ است، اضافه خواهد کرد. به این ترتیب طی چند روز آینده قیمت محصولات مذکور با افزایش مواجه خواهد شد.

روزنامه دنیای اقتصاد: شورای رقابت به‌زودی افزایش قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان رااعلام می‌کند. در حال حاضر محصولات تولیدی بالای ۴۵ میلیون تومانی دو شرکت سایپا و پارس خودرو اعلام و خودروهای متعلق به این شرکت‌ها تا مرز ۶ میلیون تومان افزایش یافت.

——————-

خبرآنلاین: از میانه های فصلی که تازه به پایان رسیده حتی خود سعید آذری مدیر ذوب آهن هم گفته دوست دارد در سپاهان مدیریت کند

شاید همین تردیدها برای نایب قهرمان لیگ سبب شده که هم مدیرش و هم سرمربی این تیم گزینه رفتن به تیم بزرگتر رقیب همشهری را در دستور کار داشته باشند. اگر برنامه تخصصی ورزش این شهر در رسانه ملی بگوید مدیر و مربی تیم با هم قصد کوچ به تیم رقیب را دارند و این بحث هم مطرح باشد، آنچه در عمل شایعه قوی تری است، اینکه قلعه نویی با کارنامه درخشان قهرمانی های متوالی در سپاهان در آستانه بازگشت است. او در این زمینه با مدیران ارشد تیم حتی صحبت کرده و البته خوب می داند این بار سپاهان چالش بزرگ محرم نویدکیا را دارد. محرمی که سایه اش سر این تیم سنگینی می کند. محرم که دوست دارد بیاید و نقش مدیر ورزشی تیم را داشته باشد و البته در انتخاب سرمربی هم موثر باشد.

خبرآنلاین: از میانه های فصلی که تازه به پایان رسیده حتی خود سعید آذری مدیر ذوب آهن هم گفته دوست دارد در سپاهان مدیریت کند. مسئله اصلی این است که بر اساس آمار بورس کشور، شرکت ذوب آهن زیان‌ده است و شاید در مرز شکست تجاری. در این شرایط یکی از سهامداران عمده این تیم یعنی وزارت کار و رفاه اجتماعی، اصلا این همه هزینه در ورزش را منطقی نمی داند و این یعنی چالش بزرگ برای یکی از بزرگترین و ریشه دارترین تیم های صنعتی ایران.

این طور که شایعات حکایت دارند، این است که او حاضر به ورود به بازی قلعه نویی نشده و شاید این ماجرا باعث پیچیده شدن معادله بازگشت قلعه نویی به سپاهان می شود. چون بدون حل مشکل محرم، ورود تیم به چالش، باز حکایت های این یکی دو سال زردپوشان را به همراه خواهد داشت!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *