ممکن است روزی قرص ورزش به بازار بیاید! – پایگاه اطلاع رسانی

سیناپرس: تیمی از پژوهشگران با شناسائی نوعی پروتئین ویژه و فرایند عملکرد آن بر جریان خون، دریافتند که داروهای ساخته شده بر پایه این پروتئین می تواند تاثیرات مفید و مشابه انجام تمرینات ورزشی بر بدن داشته باشد
محققان در این رابطه اعلام کردند که با تغییر پروتئین Piezo1 در روده می توان یک گام به ساخت و تولید یک داروی مفید برای کنترل سندرم Cardiometabolic و دیگر بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع تور مراکش نوروز 97 2 نزدیکتر شد.

در همین رابطه پرفسور دیوید بیچ (David Beech) از اساتید و پژوهشگران دانشگاه لیدز در انگلستان اعلام کرد: «اگر ما موفق به فهم عملکرد این سیستم شویم، قادر به ارائه تکنیک هایی خواهیم شد که می تواند در مواجه با برخی از مهمترین بیماری های جسمانی که گریبانگیر جوامع مدرن شده است، مفید باشد. ما می دانیم تمرینات ورزشی می تواند بدن انسان را در برابر بیماری های مختلفی از جمله سکته؛ بیماری تور هوایی اصفهان های قلبی و بسیاری از دیگر عوارض جسمی ایمن کرده و در این مطالعات یک سیستم فیزیولوژیکی شناسایی شده است که در آن مشخص می شود فرایند ورزش در بدن پستانداران چگونه است.»

علاوه بر موارد فوق، محققان در این مطالعات اثرات یک ترکیب آزمایشی Yoda1 را بر عملکرد پروتئین Piezo1 بررسی کردند. بر اساس این یافته ها مشخص شد که فرایند فوق موجب افزایش جریان خون و فشار در دیواره های اندوتلیوم می شود که مشابه رویدادهای تور تایلند رخ داده در بدن طی فعالیت های بدنی است و بر این اساس می توان داروئی تولید کرد که مصرف آن تاثیرات مشابه ورزش کردن در بدن را دارد.

شرح کامل این پژوهش و نتایج به دست آمده از آن در آخرین شماره مجله تخصصی Nature Communications منتشر شده و در اختیار محققان قرار دارد.

سیناپرس: تیمی از پژوهشگران با شناسائی نوعی پروتئین ویژه و فرایند عملکرد آن بر جریان خون، دریافتند که داروهای ساخته شده تور لحظه آخری مشهد بر پایه این پروتئین می تواند تاثیرات مفید و مشابه انجام تمرینات ورزشی بر بدن داشته باشد.

 ممکن است روزی واقعا قرص ورزش به بازار بیاید!/ نتایج تحقیقات جدید

پژوهشگران در مطالعات جدید خود موفق به شناسائی نوعی پروتئین تور تایلند نوروز 97 شدند که مانند سنسورهای ورزشی در بدن عمل کرده و می تواند تغییراتی مشابه ورزش کردن در جریان خون ایجاد کند. این قرص ها تاثیرات مثبتی در بهداشت جسمی و سلامت بدن داشته و مصرف کنندگان بدون عرق کردن و خسته شدن، می توانند از مزایای فعالیت های ورزشی بهره مند شوند.

در این مطالعات مشخص شد زمانی که قلب طی فعالیت های ورزشی اقدام به پمپاژ خون در بدن می کند، پروتیئن های ویژه ای به تور زمینی تبریز نام Piezo1 در رگ های خونی موجودات خونگرم افزایش یافته و به ان ها فشار وارد می کند. در ادامه و طی فرایند واکنشی بدن، تعادل الکتریکی بدن تغییر یافته و جریان خون در داخل رگ ها تسریع می شود. این فعل و انفعالات منجر به محدود تر شدن جریان انتقالی خون به معده و سیستم گوارش شده و از سوی دیگر خون وارد شده به مغز و عضلات افزایش پیدا می کند. این فرایند دقیقا مشابه شرایطی است که در حین ورزش کردن برای انسان تور لحظه آخری تبریز رخ می دهد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *